Австрија постепено ќе ги укинува сите мерки против Ковид до 30 јуни

1 min read

До 30 јуни ќе бидат укинати сите антиковид мерки кои се во сила во Австрија, јави ДПА, повикувајќи се на Владата.

До крајот на јуни ќе бидат укинати сите ограничувања за заразените со коронавирус.

Во моментов, заразените со вирусот не мора да бидат во карантин, туку од нив се бара да носат маска FFP2 во затворени простории и на отворено кога се во близок контакт со други луѓе.

Сите тимови и комисии поврзани со справување со кризата со коронавирусот, според програмата на владата, ќе бидат распуштени во наредните месеци.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ФБИ ја претресува куќата на Бајден во Делавер, се бараат уште доверливи документи

Следно

Бектеши ги разрешува сите стечајни управници, за лиценца сите ќе треба да полагаат одново

Latest from Blog