Авион принудно слета во Белград, едно лице почина

1 min read

Шеесет и осумгодишна жена починала за време на летот од Келн за Ниш, соопштија утрово за „Танјуг“ од Итната помош во Србија.

Оттаму додаваат дека нивните екипи биле повикани да интервенираат синоќа во 22 часот и 24 минути кога авион принудно слетал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград бидејќи на патник му се слошило.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЗНМ реагира на односот на службеници во МОН кон новинарка

Следно

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Latest from Blog