Авион на „Визер“ од Дортмунд за Охрид, принудно слета во Венеција

1 min read

Авион на „Визер“, кој попладнево летал на релација Дортмунд – Охрид, над Хрватска го променил правецот и се насочил кон Венеција, пишува „Флајтрадар“.

Порталот, кој во реално време го следи воздушниот сообраќај, го пренесува пилотот кој рекол дека промената на курсот била неопходна, бидејќи на патник му била потребна итна медицинска помош.

Авионот, според „Флајтрадар“ го сменил правецот на границата меѓу Хрватска и БиХ и се упатил кон северна Италија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Словенија и Хрватска меѓу петте европски земји со најдобри услови за живот

Следно

ИСПУКАНИ 14 КУРШУМИ- Меси доби шокантни закани по пукањето во супермаркет на семејството на неговата сопруга (ФОТО)

Latest from Blog