Атина денеска без такси превоз

1 min read

Атина денеска е без такси превоз поради 24-часовниот штрајк на таксистите организиран од нивниот синдикат за проблемите во конкретниот сектор.

Од синдикатот на такси возачите велат дека Владата ги игнорира нивните барања и е рамнодушна кон главните проблеми со кои се соочуваат.

Штрајкот започна во 6 часот утрово и ќе заврши утре, исто така во 6 часот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Белоруската армија формира нов полк за ПВО

Следно

Шкупи му посака добредојде на Арслан

Latest from Blog