Арсовска на увид на реконструкцијата на улицата „Радишанска“

1 min read

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска вчера изврши увид на реконструкцијата на улицата „Радишанска“ во Бутел, проект кој е од големо значење за граѓаните на градот Скопје кои секојдневно се движат по овој потег.

-Согласно проектот за реконструкција на ул. „Радишанска“, коловозот се реконструира по целата должина на улицата 1.100 метри на површина од 7.363 метри квадратни, врз нова и стабилизирана основа која ќе овозможи зголемена безбедност на овој потег за сите учесници во сообраќајот.

Со реконструкција на оваа улица исполнуваме уште едно ветување од програмата „За Модерно Скопје“, објави Арсовска на Фејсбук.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Виетнам: Две лица загинаа при пад на туристички хеликоптер

Следно

(ВИДЕО) Русинката која Хаг сака да ја уапси зборуваше на состанокот на ОН, некои ја напуштија салата

Latest from Blog