Арсенал загуби уште еден важен фудбалер до крајот на сезоната

1 min read

Арсенал и натаму е кандидат за освојување на титулата во англиската Премиер лига, но менаџерот Микел Артета има непосакувани проблеми во завршницата на сезоната.

„Топчиите“ го загубија Вилијам Салиба уште пред дербито со Манчестер Сити, а сега стана јасно дека нема да сметаат на уште еден важен играч до крајот на сезоната.

Се работи за Олександер Зинченко, чија најнова повреда е посериозна од очекуваното и за Украинецот ќе значи крај на сезоната на неколку кола до крајот на Премиер лигата.

Арсенал до крајот не сезоната ќе игра натпревари против Брајтон, Нотингем и Вулверхемптон.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Конфликт во Газа: Една жртва на израелската страна, 28 на палестинската, меѓу нив и деца

Следно

Јужноафриканската Република ја снабдува Русија со оружје и покрај неутралноста во конфликтот, обвини амбасадорот на САД во оваа земја

Latest from Blog

Кралот на неблагодарните

Планинарот Равичандар Тарумалингам е најден во озлогласената „смртна зона“ на Еверест, на околу 8.300 метри, каде