Апсења во Гази Баба, Центар и Карпош поради дрога

1 min read

Полициските службеници во текот на вчерашниот ден привеле дури шест лица на територијата на град Скопје.

Најпрво во 11.15 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода А.Б.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана

Потоа во 12.50 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Т.(40) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

Следниот случај е регистриран во 15.00 часот на подрачјето на Центар, кога полициски службеници од Единицата за интервентна полиција од СВР Скопје го лишиле од слобода М.А.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Исто така, во 15.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.И.(24) од струмичко, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

Во 20.10 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Б.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Последниот случај е регистриран во 23.50 часот на подрачјето на Карпош, кога полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ј.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Туркије: Во Антакија спасена жена, 176 часа по земјотресот

Следно

Сега и Кина тврди дека американски балони го прелетувале нејзиниот воздушен простор

Latest from Blog