Анчелоти објави слободен ден, најмногу се израдува играч со 57 минути оваа сезона! (ВИДЕО)

1 min read

Радоста на фудбалерите на Реал Мадрид по големата победа над Барселона беше голема, а посебно интересно беше кога Карло Анчелоти им кажа на играчите дека утре имаат слободен ден.

Поради густиот распоред на фудбалерите им значи секој ден за одмор, па голема беше радоста кога Анчелоти им кажа дека имаат слободен ден.

Впечатлива беше радоста на Мариано Дијаз, фудбалерот кој оваа сезона има одиграно вкупно 57 минути најмногу се израдува на слободниот ден од Анчелоти.

Голема беше радоста и кај Лука Модриќ, но Хрватот има 37 години и постојано игра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Основци од Центар денеска беа во посета на „Лајка“

Следно

Турскиот министер Акар: „Агресивниот став на Израел ја зголемува тензијата во регионот“

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп