Анчелоти: Нема да заминам од Реал додека не ме избркаат

1 min read

Италијанскиот фудбалски стручњак Карло Анчелоти проговори за својата иднина во Реал Мадрид.

Тренерот на мадридскиот клуб го сподели своето мислење по освојувањето на клупското светско првенство.

– Нема да заминам додека не ме избркаат, рече Анчелоти.

Шеесет и тригодишниот Италијанец има договор со Реал Мадрид до јуни 2024 година. Деновиве се шпекулира дека Анчелоти би можел да ја предводи бразилската репрезентација.

По 20 натпревари, Реал Мадрид е на второто место во Ла Лига, со осум бода помалку од Барселона.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Тетовски алпинист учествуваше во извлекување 10 годишната Ирмак седум дена по земјотресот

Следно

Осумгодишно момче извлечено живо 155 часа по земјотресите во Туркије

Latest from Blog