Анчелоти: Имам добро чувство пред реваншот со Сити

1 min read

Фудбалерите на Реал Мадрид може да се соочат со најголемиот предизвик оваа сезона – гостување кај владетелот на англискиот фудбал, Манчестер Сити.

Влогот е огромен, место во финалето на Лигата на шампионите, до кое ниту тимот на Гвардиола, ниту тимот на Анчелоти не се доближија многу по првиот меч (1:1). Сè почнува од нула во Манчестер.

Анчелоти вели дека има добро чувство за претстојниот натпревар.

„Многу сум мирен, возбуден и имам добра верба. Чувствата се измешани, имам добро и лошо: дека Халанд ќе даде гол, дека Де Брујн ќе ја погоди нашата мрежа од далечина… Ќе мора да размислувам за дриблинг на Винисиус, дека Карим ќе даде гол… Не е лесно да стигнеме до каде што сме и уживаме во моментот“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Британија и Холандија се договорија да формираат меѓународна коалиција за помош на Украина да набави авиони Ф-16

Следно

Турски МИТ во Сирија ја неутрализираше т.н. одговорна за финансии на терористичката организација ПКК/ЈПГ

Latest from Blog