Алтернатива: Вонреден конгрес за избор на нов претседател

1 min read

Вечерва од Алтернатива, по состанокот на Централното претседателство соопштија дека едногласно било одлучено за министер во Министерството за европски прашања, да биде предложен Орхан Муртезани, поранешен генерален директор во МЕПСО и во МЖ Транспорт кој е актуелен секретар за односи со јавноста и портпарол на Алтернатива. 

На Централното претеседателство биле прецизирани и предлозите за заменици министри во образование и во  Министерството за етнички заедници. 

Тема на дневен ред била и оставката на поранешниот претседател на Алтернатива, Африм Гаши, кој веќе е претседател на паралментот. Поради ова ќе заседава и Централното собрание со цел да се организира  вонреден конгрес за избор на новиот претседател на Алтернатива.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Спиете со вашето маче или куче? Ветеринар советува зошто тоа е ЛОША идеја!

Следно

Сите знаеме како изгледа Филип Живојиновиќ, но погледнете како изгледаат неговите брат и сестра

Latest from Blog