Алиоски има големо срце: Македонски фудбалер испрати помош за настраданите во Турција

1 min read

Над 12.000 луѓе ги загубија животите по силниот земјотрес во Турција и Сирија, а огромен број лица се водат за исчезнати, додека помош пристигнува од сите страни за настраданите.

Еден од луѓето кои испрати помош е и македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, кој го носи дресот на Фенербахче.

Алиоски заедно со неговите колеги испрати нова облека, храна и останатите производи за луѓето кои останаа без своите домови во силниот земјотрес.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Сеизмолог: „Ако земјотреси како оние во Туркије ги погодат Британските Острови, Англија би била пресечена на половина“

Следно

(ВИДЕО) Спасувачки тим во Турција извлече бебе кое три дена преживеало под урнатините

Latest from Blog