Албанската полиција нуди награда од 100 илјади евра за информација за нападот врз Топ чанел

1 min read

Албанската полиција ги повика граѓаните да достават информации поврзани со пукањето врз телевизијата Топ чанел во Тирана, при што беше убиен 60-годишниот чувар, Пал Кола.

– Полицијата нуди награда од 100.000 евра за секоја вредна информација која би довела до откривање на сторителите, јави Топ чанел.

Управата на полицијата во Тирана објави детали од истрагата за случајот.

Според официјалните информации од албанската полиција, констатирани се оштетувања на фасадата на зградата во која е сместена телевизијата Топ чанел, како и на два автомобила паркирани во дворот на објектот.

Возилото на сторителите беше снимено од безбедносните камери во околината, а е пронајдено запалено во близина на Голем, во кое биле и три автоматски пушки.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Белгиската полиција приведе 8 лица во антитерористички акции

Следно

Општина Аеродром: СДСМ нема право да зборува за проекти, нивниот единствен проект предвидуваше сечење дрва

Latest from Blog