21-годишник уапсен во Центар за дрога

1 min read

Вчера во заедничка координирана акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога и оружје, по преземени оперативни мерки и активности, на подрачјето на Центар е лишен од слобода Д.Г.(21) од Скопје.

При претрес извршен со судска наредба во помошни простории од зграда, кои ги користел, биле пронајдени и одземени дигитална вага и пакување со марихуана. Лицето е приведено во Полициска станица, а до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје ќе биде поднесена кривична пријава за извршено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. Министерството за внатрешни работи ќе продолжи со засилените мерки и активности за спречување на недозволената трговија и продажба на наркотични дроги на територијата на целата држава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

„Ракометниот Меси“: Во најтешка група сме, Македонија е на наше ниво!

Следно

„Тешкаш“ во нафтената индистрија ќе претседава со глобалниот климатски форум КОП 28

Latest from Blog