157 санкционирани возачи во Скопје, 44 за брзо возење

1 min read

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 157 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 11 санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се четири мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет санкции за користење мобилен телефон…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

„Владата на Ковачевски е влада на Бугарија, и на Албанија, не е само влада на Македонија, затоа владеат со притисоци и уцени“

Следно

На меѓуградската автобуска станица во Скопје пронајден мртов маж

Latest from Blog