15 лица вчера возеле без возачка дозвола низ Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 151 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина девет санкции, 15 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за возење под дејство на алкохол, три мерки за нерегистрирани возила. Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за непрописно престројување на возила, четири санкции за возач почетник, информира МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ГИТАРИСТ ЏЕФ БЕК

Следно

На 78-годишна возраст почина легендарниот гитарист Џеф Бек

Latest from Blog

ОН: Газа е пекол на земјата

„Пекол на земјата“ ја опишаа оваа ситуација агенцијата за за палестинските бегалци. Кога израелците го нападнаа