Зоран Димитровски поднесе оставка од функцијата заменик-министер за локална самоуправа

1 min read

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на почетокот на 107. седница информира дека Зоран Димитровски поднел оставка од функцијата заменик-министер за локална самоуправа.

Џафери потенцира дека Димитровски не сакал да го користи правото да ги образложи причините за оставка и со ова му престанува функцијата.

Оставката на Димитровски следува по излегувањето на неговата партија Демократски сојуз од владината коалиција.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Романија купува американски тенкови Абрамс

Следно

Пролетна офанзива во реонскиот парк во Ѓорче Петров

Latest from Blog

ОН: Газа е пекол на земјата

„Пекол на земјата“ ја опишаа оваа ситуација агенцијата за за палестинските бегалци. Кога израелците го нападнаа