Жиру: Повредата на Мбапе остави белег во победата над Австрија

1 min read

Францускиот напаѓач Оливие Жиру се осврна на повредата на Килијан Мбапе на натпреварот со Австрија (1:0) на Евро 2024 година.

– Повредата на Мбапе остава белег по победата. Секако, малку сме вознемирени поради неговата повреда. Отиде на лекарски преглед. Немам што да додадам повеќе за неговата повреда. Се надевам дека ќе се врати што е можно побрзо, изјави Жиру по натпреварот.

Мбапе во 86. минута од натпреварот се судри со австрискиот дефанзивец Кевин Дансо, по што заврши на тревникот. Првично се претпоставуваше дека ќе му треба операција, но по прегледот во болницата во Дизелдорф беше одлучено да се лекува без операција.

Извор: kurir.mk

Претходно

Извршната директорка на НДИ, Стефани Раст во посета на Собранието

Следно

Дневен хороскоп за вторник, 18-ти јуни 2024-та

Latest from Blog