Земјотрес со магнитуда од 6,3 степени го потресе Мексико

1 min read

АНКАРА (АА) – Силен земјотрес го погоди Мексико доцна синоќа, но засега нема извештаи за причинета штета или предупредување за цунами, пренесува Анадолу.

Според Американскиот геолошки институт (USGS), епицентарот на земјотресот со магнитуда од 6,3 степени според Рихтеровата скала бил на 131 километар источно од туристичкиот град Кабо Сан Лукас.

Земјотресот се случил на длабочина од околу 10 километри, соопшти Институтот.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Барсeлона плаќа 45 милиони за играч што не знае дали ќе може да го регистрира

Следно

Земјотрес со јачина од 4,3 степени во Романија

Latest from Blog