ЗЕМЈОТРЕС ЈА СТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА – еве во кој град во земјава е почувствуван!

1 min read

Земјотрес со магнитуда од 3 степени според Рихтеровата скала е регистриран утринава во 2:41 часот на 72 километри источно од Скопје.

Според податоците од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, земјотресот потекнува од епицентралното подрачје Св. Николе-Штип и е почувствуван од населението во Штип и околината.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Блинкен: Целта на Путин е да го избрише идентитетот на Украина како независна, суверена нација и да ја апсорбира во Русија

Следно

Де ла Фуенте стана првиот шпански тренер од 1991 година кој го загубил дебито на гостински терен

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета