Започна средбата во Тирана, Ахмети во придружба на Груби

1 min read

Вечерва околу 19 часот започна средбата на лидерите на политичките партии на Албанците од земјава со премиерот на Албанија, Еди Рама во Тирана.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пристигна во придружба на вицепремиерот Артан Груби, кој е главен фактор на сопнување меѓу Ахмети и „Огнената група“.

На средбата не се појави лидерот на БЕСА, Билал Касами кој одби да седне на иста маса со Ахмети. Тој најави дека наскоро ќе има тет-а-тет средба со Рама.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бербок во ненадејна посета на Харков

Следно

Бајден во март ќе ја посети Канада

Latest from Blog