Закана за поставена бомба на софискиот аеродром, се евакуираат патниците

1 min read

Закана за поставена бомба на аеродромот била добиена утрово околу 8:30 по локално време

На аеродромот во Софија се спроведува специјална полициска акција поради дојава за поставена бомба, јавија бугарските медиуми.

Од патниците и посетителите на двата терминала било побарано веднаш да излезат надвор од зградите и да го чекаат крајот на полициската акција.

Закана за поставена бомба на аеродромот била добиена утрово околу 8:30 по локално време.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Разорните земјотреси што ја потресоа Туркије досега одзедоа 12.873 животи

Следно

Одржана редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика- Народната банка продолжува со затегнување на монетарната политика

Latest from Blog