Загина пешак на автопатот Велес – Скопје, возило удрило во него!

1 min read

рекламаДенеска (14.08.2023) околу 09.50 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес – Скопје, кај зимски пункт Македонија, патничко возило „фолксваген голф“ со романски национални ознаки, управувано од Д.С.Ц.(41) од Романија, удрило во пешакот Д.С.(77) од Неготино.

Од здобиените повреди пешакот Д.С. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

реклама

Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Велес.

рекламаПретходно

Украина тврди дека повторно ја презела контролата на 3 квадратни километри во близина на Бахмут

Следно

Скотски цел живот работи, за други, туѓи батерии

Latest from Blog