За прв пат жена поставена за тренер на машки тим во Англија

1 min read

Хана Дингли е именувана за главен тренер на машкиот тим Форест Грин Роверс.

Ова е првпат во историјата на професионалните лиги во Англија жена да стане главен тренер на машки фудбалски тим.

Пред оваа позиција, Дингли беше ја извршуваше функцијата извршен директор на академијата на Форест Грин Роверс.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Азербејџанскиот претседател ја обвини Франција дека води неоколонијална политика

Следно

Израелската војска објави крај на нападите во Џенин и повлекување на војниците

Latest from Blog