За политички цели Ковачевски го честита Бадник со снимен спот од продукција

1 min read

Утрово убавата коледарска песна ни донесе радост во домот. Ова се убави денови во кои е испреплетена традицијата, љубовта, верба во добрината, милостивоста, напиша на својот фејсбук профил, премиерот Димитар Ковачевски.

– Честит Бадник! Најрадосниот христијански празник да го дочекате во радување, сплотени, со желба оваа година да бидеме сите ние подобри и поуспешни и да придонесуваме заеднички за напредок на земјата, стои во неговата објава.

На видеото во објавата премиерот пречека неколку коледарчиња кои ја пееја коледарската песна пред неговиот дом.

Спотот кој го објави Ковачевски на својот Фејсбук профил е направен од продукција, а истиот служи за политички цели.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бадниковата поворка во Скопје заврши во Соборниот храм каде г.г. Стефан ги даруваше коледарчињата

Следно

Во 2022 година Грците први во Европа по онлајн купување од странство

Latest from Blog