За еден ден изречени казни за 114 возачи во Скопје

1 min read

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (05.04.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

-На територија на град Скопје изречени се вкупно 114 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 37 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за непрописно престројување на возила. Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон при возење, две санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), информира МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ердоган го осуди израелскиот напад: Џамијата „Ал Акса“ е нашата црвена линија

Следно

Убиен еден од креаторите на „Андроид“

Latest from Blog