Вучиќ: Србија е во тешка геополитичка ситуација

1 min read

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на Инстаграм објави дека Србија е во тешка геополитичка ситуација.

„Некои луѓе од надвор не ја уништуваат Србија поради Вучиќ, туку Вучиќ поради Србија, за нив е важно Србија да биде што е можно послаба“, рече Вучиќ.

Тој изјави дека примерот на Белград на вода покажал дека „и покрај сите тешкотии, отпори и пристигнувања, кога сме обединети во желбата да ги туркаме работите напред, можеме да реализираме“.

Тој најави и дека во наредните денови ќе продолжи со посети на различни општини и области во Србија и дека повторно ќе прими граѓани во Претседателството.

Вучиќ синоќа објави уште една видео порака, веднаш по завршувањето на протестот „Србија против насилството“.

Во таа порака тој ги повика граѓаните на Србија на обединување, без разлика на разликите.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ескобар му порача на Курти да ги повлече градоначалниците на северот, а тој возврати – за што служат тие згради ако не за градоначалници

Следно

Вучиќ е подготвен да разговара со опозицијата, но смена на министерот за внатрешни работи нема да поддржи  

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета