Возило удрило во пешак и го напуштило местото на настанот, пешакот починал

1 min read

рекламаНа 03.09.2023 во 00.24 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Никола Карев“ и ул.„Прохор Пчински“ во Скопје, патничко возило удрило во  пешакот И.Е.(75) од Скопје и го напуштило местото. Од здобиените повреди на местото починал И.Е., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

рекламаПретходно

Франција има намера да ги забрани електронските цигари за еднократна употреба

Следно

Грција: Пожарникарите 16-ти ден се борат со шумските пожари во Еврос

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството