Во Офицерски дом во Битола промоцијата на новиот роман на Блаже Миневски

1 min read

Во Офицерскиот дом во Битола, утре, во 12 часот, на 11 јули ќе се одржи промоција на романот „Ако се родат некакви чуства“ од Блаже Миневски.

Миневски за овој роман го доби Рациновото признание за 2023, највисоката награда за проза во Македонија.

„Ако се родат некакви чувства“ е роман за љубовта на Гоце Делчев и Јанка Каневче.

Гости на промоцијата, Драган Мијалковски и Петар Мирчевски.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Ањели суспендиран на 16 месеци

Следно

Тотенхем потпиша со Манор Соломон

Latest from Blog