ВМРО-ДПМНЕ: По дебаклот со уставните измени целосно неважно е што мисли делегитимираната СДС

1 min read

рекламаОд ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека по дебаклот со уставните измени целосно неважно е што мисли делегитимираната СДС.

Тие сметаат дека единствено решение се избори.

реклама

„СДС цела година лажеа дека имаат пратеници за уставни измени. Во петокот видовме дека не само што немаат 80, туку едвај имаат и 70.

И пратеници од владејачкото мнозинство се против уставни измени.

реклама

На Ковачевски никој повеќе не му верува. Со СДС секој ден сме се подалеку од ЕУ. Власта свесно ја заглави државата, и бега од избори, односот на СДС кон граѓаните е крајно неодговорен.

Ако СДС веруваат во своите политики, ајде на избори, тоа е единствено решение за излез од кризата“, вели ВМРО-ДПМНЕ.

рекламаПретходно

Убавината на Скопје од поинаков агол

Следно

Трајанов со три барања до Фон дер Лајен, предлага распуштање на Собранието и предвремени избори

Latest from Blog