ВИДЕО: Во САД шестгодишно момче тешко ранило наставничка

1 min read

Шестгодишно момче со истрел од пиштол рани наставничка во основно училиште во американскиот град Њупорт Њуз, во сојузната држава Вирџинија, соопшти полицијата.

Локалните власти ветија дека ќе најдат одговори на сите прашања за да не се повтори ваков настан.

Наставничката на возраст од триесет години, како што јави Ројтерс, се здобила со повреди опасни по живот, но нејзината состојба е подобрена.

Засега не е познато како момчето го добило пиштолот, а полицијата соопшти дека „расправија“ во училницата резултирала со еден истрел.

Тоа не е случајно пукање. Мораме да дознаеме од каде е набавено огненото оружје“, изјавил началникот на полицијата Стив Дру.

Меѓу учениците немало повредени.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Фото: Градоначалниците на Гази Баба и Бутел покажаа каде се паднала паричката

Следно

Во Берово утрово најстудено, -7 степени

Latest from Blog