ВИДЕО: Се огласи фотографот кој беше турнат од Серхио Рамос: Изненадување…

1 min read

Фудбалерот на ПСЖ, Серхио Рамос нападна фотограф по мечот со Баерн во Лигата на шампионите, кој се огласи на Инстаграм по инцидентот. „Вечерно изненадување. Серхио Рамос лично ме контактираше и ми се извини за неговото однесување. Извинувањето прифатено, случајот затворен“, напиша фотографот Маркус Гилијар.

Да потсетиме, поранешниот шпански репрезентативец насилно со двете раце го оттурна фотографот кој, како што може да се види на видеото, ненамерно го вознемири. ПСЖ загуби од Баерн со 1:0 на својот стадион, „Паркот на Принцовите“.

Пред реваншот, германскиот тим е фаворит за минување. Рамос (36) го започна натпреварот од првата минута. По натпреварот и конфликтот со фотографите, тој проговори и за својата иднина. Имено, неговиот договор истекува на крајот од сезоната, а тој изјави дека се уште не знае дали ќе го продолжи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Посебен режим на сообраќај во Скопје за Задушница

Следно

Три лица повредени во сообраќајка кај обиколница

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета