(ВИДЕО) Метеж на германските аеродроми: „Луфтханза“ откажа голем број летови поради проблеми со компјутерските системи

1 min read

Сите авиокомпании што ѝ припаѓаат на групацијата „Луфтханза“ беа погодени од овој проблем, а фотографиите и видеата од неколку германски аеродроми го докажуваат хаосот што настана

Германската авиокомпанија „Луфтханза“ соопшти дека има проблеми со своите компјутерски системи.

Поради ова, денеска се откажани многу летови, пренесува „Блумберг“.

Според досегашните информации, се работи за ИТ-проблем при пријавување и качување.

Портпаролката на „Луфтханза“ рече дека истрагата е во тек.

Сите авиокомпании што ѝ припаѓаат на групацијата „Луфтханза“ беа погодени од овој проблем, а фотографиите и видеата од неколку германски аеродроми го докажуваат хаосот што настана.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Зголемен број автобуси на ЈСП на неколку линии за Задушница

Следно

Во Барселона откриено производство на гумени бонбони со марихуана

Latest from Blog