ВИДЕО: Лице со посебни потреби оставено на клупа во Скопје: По лекарска интервенција никој не го вратил дома

1 min read

Лице со посебни потреби на околу 40 години возраст седи на клупа на улица „Јуриј Гагарин“ во Скопје, откако со неуспех завршиле обидите тој да биде однесен на четвртиот кат во неговиот дом, објави „Телма“.

Пациентот претходно имал лекарска интервенција, а кога го вратиле назад, болничарите и соседите не успеале да го вратат дома и го оставиле на клупата. Граѓаните велат дека морале да повикаат и полиција, од каде на Брзата помош и наложиле да дојде со носилка и да го решат случајот.

Видеото можете да го погледнете тука

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во ЕУ употребата на гас намалена за речиси 20 проценти

Следно

МКЦ на аукцијата во саботата собра 268.900 денари за настраданите во Турција и Сирија

Latest from Blog