ВИДЕО: Хорор во Хонг Конг, гори облакодер од 42 ката

1 min read

Голем пожар избувна во центарот на Хонг Конг, во комерцијалната и туристичка зона на градот, а пожарот зафати облакодер во изградба.

Според локалните медиуми, има повредени. Во гаснењето пожари учествувале и авиони.

Бидејќи се работи за објект во изградба, системот за противпожарна заштита не бил активиран.

Очевидци споделуваат снимка од облакодер кој пламнува низ целата вертикала.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Се шират наводни снимки од украински војници во Бахмут, можно е нивно повлекување

Следно

Прокисна покривот на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје

Latest from Blog