Вечерва почнува пролетта

1 min read

Пролетта на Северната хемисфера почнува денеска во 22 часот и 24 минути.

Оваа година пролетта ќе трае 92 дена, 17 часа и 33 минути, односно до 21 јуни 2022 година во 16 часот и 57 минути, кога ќе започне летото.

Во исто време, денеска на Јужната земјина полутопка почнува есента.

Сонцето во Скопје денеска изгреа во 5 часот и 38 минути, а ќе зајде во 17 часот и 46 минути. Денот ќе трае 12 часа и 8 минути.

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималните температури ќе бидат во интервал од 17 до 21 степен.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Чави: Има сомнежи за офсајдот? Нема дилеми, нема полемики

Следно

Инзаги: Рабио играше со рака и акцијата е нерегуларна, Интер заслужува респект

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета