Ван Дајк и Фирмино се вратија на тренинзите на Ливерпул

1 min read

Фудбалерите на Ливерпул, Вирџил ван Дaјк и Роберто Фирмино, се вратија на тренинзите по повредите. Тоа се добри вести за менаџерот Јирген Клоп, откако оваа недела дозна дека нема да може да смета на Ибрахима Конате во следните неколку седмици.

Ван Дајк се опорави од повредата на тетивата која ја доби против Брентфорд минатиот месец, додека Фирмино беше надвор од теренот по паузата од Светското првенство кога заработи повреда на тренинг кампот во Дубаи.

Ливерпул в сабота ќе игра против Вулверхемптон, но тешко дека повратниците веднаш ќе се најдат во составот на Клоп.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сончев ден, утре променливо време со снег

Следно

Германија купува 15 тенка „гепард“ од Катар, сака да ги продаде на Украина

Latest from Blog