Усмртил пешак на излез од Скопје, го оставил возилото и избегал – подоцна се јавил во болница со повреди!

1 min read

рекламаНа 18.08.2023 во 20.43 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Куманово, на излез од Скопје, Џ.И.(20) од Скопје, со живеалиште во Швајцарија, управувајќи патничко возило „ауди“ со швајцарска национална ознака,  удрил пешакот Г.С.(54) од с.Пчиња, кумановско, по што го оставил возилото и  го напуштил местото.

Од здобиените повреди пешакот Г.С. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

реклама

Околу 21.40 часот, Џ.С. сам се јавил во Општа болница Куманово каде му била укажана лекарска помош и му биле констатирани телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје.

рекламаПретходно

Скапоцени предмети од Британскиот музеј на аукција на „иБеј“

Следно

Од витамин Ц до камења во бубрези

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета