Уште еден силен земјотрес во Турција

1 min read

Нов силен земјотрес во централна Турција. Според првичните информации, потресот бил со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала. Истиот бил во близина на градот Кајсери.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бугарски научници бараат од државата јавно да ја признае својата одговорност во прогонот на Евреите

Следно

Мицкоски: Кога човек е слаб, немоќен и кукавица тогаш за да се прикаже жртва го вовлекува своето семејство

Latest from Blog