Уште еден плоштад во Скопје се претвори во јавен паркинг

1 min read

Уште еден плоштад во Скопје се претвори во јавен паркинг.

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од кои може да се види дека и овој дел од центарот на главниот град, кај Дом на Ибни Пајко, се користи како паркинг простор. 

Иако на плоштадот има градежни активности и се поплочува несредениот дел од плоштадот што стоеше во руини со години, сепак дел од граѓаните го користат како јавен паркинг, за до институциите или за на кафе. На ваков начин (не)намерно се уништува плоштадот, кој служи како туристичка знаменитост, велат од фб групата „Патувања низ Македонија“.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Германија ја одобри испораката на Леопард 1 во Украина

Следно

ДКСК: Прекршочни налози за повеќе општински советници, директори и членови на управни одбори кои истовремено извршуваат и други функции

Latest from Blog