Уапсено едно лице за железничката несреќа во Грција

1 min read

Во рамките на прелиминарната истрага што е во тек за причините за синоќешната железничка несреќа кај Лариса, уапсено е едно лице, соопштија од Министерството за цивилна заштита на Грција.

Според грчката новинска агенција АНА-МПА, станува збор за одговорниот на железничката станица во Лариса.

Обвинителот од Лариса Стаматис Даскалопулос за АНА-МПА рекол дека се сослушува едно лице, покрената е постапка по службена должност и истакнал дека „се во рана фаза за комплетирање на случајот“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Судењето за „Беса транс“ одложено за 31 март

Следно

Почина прославениот француски фудбалер Жист Фонтен

Latest from Blog