Уапсен 27-годишник, лажно се претставувал како полицаец

1 min read

27-годишно момче било уапсено во угостителски објект во центарот на Скопје, соопшти МВР.

Како што велат од полицијата, тој се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

-На 06.04.2023 во 01.30 часот од угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници од Полициската станица Центар го привеле П.Ѓ.(27) од Пехчево, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија, a претходно агресивно се однесувал кон присутните во објектот, лажно се претставувал и барал од гостите и вработените да се легитимираат, информираат од МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Кикиљас: Изборите нема да влијаат на туристичката сезона во Грција

Следно

Сојузниците тврдат дека Северна Кореја краде криптовалути и ги користи за вооружување

Latest from Blog