У19: Македонските фудбалерки подготвени за УЕФА квалификацискиот турнир во Скопје

1 min read

Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години ги заврши подготовките за УЕФА квалификацискиот турнир од втората рунда во Б – Лигата на нации што утре стартува во Скопје.

Во рамките на групата Б1, младата селекција на Македонија ќе одигра три квалификациски натпревари против Израел, Грузија и Гибралтар на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Македонските фудбалерки натпреварите ќе ги одиграат на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Во првото коло македонските фудбалерки ќе играат против Грузија, утре од 13. часот. Во истиот термин три денови подоцна на програмата е второто коло против селекцијата на Гибралтар, а во завршното коло на 13 април избраничките на селекторот Астрит Мерко за противник ќе го имаат Израел.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Столтенберг: Русија не го менува својот нуклеарен став

Следно

Гроси утре во Москва на разговори за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје

Latest from Blog