Турскиот министер за надворешни работи, Фидан, во посета на Русија

1 min read

АНКАРА (АА) – Министерот за надворешни работи на Туркије, Хакан Фидан во работна посета на Русија, пренесува Анадолу.

Информацијата преку писмено соопштение ја потврди турското Министерство за надворешни работи.

Во соопштението се наведува дека во периодот од 31 август до 1 септември, Фидан ќе оствари работна посета на Русија.

„Во рамки на посетата, предвидено е да се разговара за регионалните и глобалните случувања, пред сè темите кои се на агендата на нашите билатерални односи“, се додава во ова соопштение.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). .

Претходно

Милевски кажа што мисли за одлуката на Стефан Ристовски

Следно

Милевски: Да не се залажуваме, Македонија не е светска велесила!

Latest from Blog