Туркије: Делфини изненадија туристи во Аланија

1 min read

АНТАЛИЈА (АА) – Туристите на излетнички брод во близина на Аланија, во турската област Анталија, беа воодушевени од ненадејната претстава на два делфина кои се појавија во близина на пловилото, јавува Анадолу.

Домашните и странските туристи кои беа на крстарењето со брод се воодушевија од настапот на делфините кои ненадејно се појавиле во близина на бродот.

Делфините пливаа покрај бродот неколку минути.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Мојсова-Чепишевска: Уште утре треба да започне новото поглавје на развојот на македонистиката во Риека

Следно

Бујар Османи: Ризикуваме изолација како од 2006 до 2017 година ако не се качиме на брзата патека за ЕУ

Latest from Blog