Турам тргна да слави во стилот на Лукаку, Лаутаро веднаш му кажа НЕ! (ВИДЕО)

1 min read

Маркус Турам соноќа против Фиорентина тргна да слави со Лаутаро Мартинез како што тоа претходно го правеше Ромелу Лукаку, но Аргентинецот веднаш му кажа НЕ и порача дека повеќе така не слави погодоци.

Лаутаро Мартинез и Ромелу Лукаку имаа одлична соработка во форот и свој препознатлив ритуал на славење погодоци. Па кога Маркус Турам синоќа против Фиорентина му асистираше на Аргентинецот, се обиде да ја копира прославата.

Сепак, Лаутаро Мартинез веднаш му кажа НЕ, и по крајот на натпреварот порача дека повеќе така не слави погодоци.

„Дали Турам ја копираше мојата прослава со Лукаку? Да, но јас повеќе така не славам погодоци“ – рече напаѓачот, кој исто така потврди дека повеќе не го следи фудбалерот од Белгија на социјалните мрежи.

Тиквата помеѓу Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинез пукна летоска, кога голгетерот од Белгија не кренал телефон кога капитенот на Интер се обидувал да дознае дали се точни гласините за негови преговори во Јувентус и преселба во Торино.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Путин за време на разговорите во Сочи го презентираше документарниот филм за Ердоган

Следно

МОН: Навремено се започнати и извршувани активностите за изработка на учебници

Latest from Blog