Ципрас достави предлог за гласање недоверба на грчката Влада

1 min read

Лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас достави предлог за гласање недоверба на Владата поради скандалот со прислушувањата во Грција.

На гласањето недоверба на актуелната Влада на Мицотакис, ќе ѝ претходи тридневна расправа.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Адеми од трибина на ДУИ: Трајанов и сличните нему се против европскиот фронт

Следно

Османи: Мисијата на ОБСЕ преку своите проекти придонесува во борбата против говорот на омраза

Latest from Blog