Три лица каснати од кучиња скитници

1 min read

На 18.02.2023 во 14.40 часот во Полициската станица Аеродром, Ш.П.(69) од Скопје пријавил дека на ул.„Васко Карангелевски“ бил каснат од куче скитник.

Истиот ден во 22.20 часот во Полициската станица Аеродром, Ј.А.(33) од Штип пријавила дека на ул.1615 во Скопје била касната од куче скитник.

Истиот ден во 13.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ф.Н.(50) од с.Волково, скопско, пријавил дека на ул.„Лука Геров“ бил каснат од куче скитник. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мицкоски: Во Македонија не владее правото, тоа го потврдува назадувањето на World Justice Project, треба да дојде крај на овие политички измамници

Следно

Макрон сака да ја види Русија поразена во војната со Украина, но не и скршена

Latest from Blog