Тешка сообраќајка вечерва на „Партизанска“ кај „Сити Мол“

1 min read

Тешка сообраќајка во која учествувале возила се случи доцна вечерва на булеварот „Партизански одреди“ во непосредна близина на трговскиот центар „Сити Мол“.

Сообраќајот на булеварот во моментов се одвива во една коловозна лента, а полицијата врши увид во несреќата. Парчињата од стакло и метал на булеварот сведочат дека станува збор за силен удар помеѓу двете возила. 

Според информациите на очевидци, во несреќата има и повредени, а пред половина час интервенирана Итната помош.

Повеќе информации од Министерството за внатрешни работи се очекуваат за утрешниот ден.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

360° Како бизнис-моделот на „Бехтел и Енка“ може да биде поважен од јавниот интерес за увид во договорот за автопатите?

Следно

„Тест на штетност“ би ѝ покажал на Владата дека договорот со „Бехтел и Енка“ треба јавно да се објави, вели правникот Коцевски

Latest from Blog