Терестрична дезинсекција против возрасни форми на комарци 23.5.2023

1 min read

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од 23 до 26.05.2023 година (од вторник до петок) во период од 22.00 до 03.00 часот, наредниот ден, ќе врши терестрична дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против возрасни форми на комарци.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истите термини.

ИЗВОР: skopje.gov.mk

Претходно

Њукасл по две децении повторно во Лигата на шампиони

Следно

Денес во Музејот на град Скопје започнува Фестивалот на литература и илустрација за деца „Литера 2023“

Latest from Blog